Jaki pojazd na pedały będzie idealny dla naszego dziecka ?

Jaki pojazd na pedały będzie idealny dla naszego dziecka ?

Twoje dziecko zaczyna rosnąć, rowerek biegowy już nie wystarcza – przychodzi pora na pojazd dla dzieci na pedały. Maluszek z pewnością ucieszy się z takiego prezentu, który może być dodatkowo wyposażony w różne gadżety. A więc jak dokonać właściwego wyboru ?

Traktor dla małego rolnika

Traktor na pedały do idealna zabawka dla dzieci, które już są w stanie ruszyć pojazdem za pomocą pedałów. Z pewnością pomoże mu w tym mechanizm przekładni łańcuchowej, który ma za zadanie ułatwić dziecku pedałowanie. Jeśli już będziesz zdecydowany na taki pojazd, to przy zakupie musisz zwrócić uwagę na:

 • Siedzenie, które powinno być regulowane
 • Odległość od kierownicy również powinna być regulowana
 • Ruchomy układ kierowniczy
 • Klakson
 • antypoślizgowe rączki

Jeśli chcesz, aby taki pojazd był bardziej praktyczny i funkcjonalny, to kup go w zestawie z koparką z przodu lub z przyczepą z tyłu. Takie udogodnienie z pewnością zachwyci malucha, ponieważ będzie mógł poczuć się jak prawdziwy ogrodnik. Dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, zwróć uwagę na to, czy kupowany przez Ciebie traktorek posiada certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Dzięki temu, dowiesz się, czy taki produkt jest wart zakupu.

Quad dla małego rajdowca

Quad to świetny pomysł na prezent dla naszego maleństwa, który sprawi, że nie będzie ono chciał odstąpić od niego nawet na krok. Taka zabawka wykonana jest z tworzywa sztucznego, które jest odporne na jakiekolwiek warunki atmosferyczne. Aby zachęcić dziecko do jazdy, producenci stosują różnorodne kolory takich quadów. Na rynku zabawek można znaleźć takie quady, które posiadają dodatkowy hak, umożliwiający podpięcie przyczepki. I tutaj przed zakupem warto zwrócić uwagę na atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa, a wszystko po to, aby nasze maleństwo mogło czuć się w 100% bezpiecznie.

Koparka dla małego budowniczego

Koparki dla małych dzieci, to bardzo specyficzne pojazdy, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na klika podstawowych elementów:

 • Fotel powinien mieć oparcie z tyłu, które będzie chroniło nasze dziecko przed upadkiem
 • Łyżka koparki powinna być ruchoma
 • Klakson
 • Możliwość włączenia różnych melodii, które urozmaicą jazdę maluszkowi
 • Dodatkowe akcesoria
 • Waga dziecka nie powinna przekraczać 20 kg

Przy zakupie takiej zabawki, koniecznym jest sprawdzenie czy posiada ona atesty bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem będzie również zadbanie o gwarancję, którą łatwo wykorzystamy podczas uszkodzenia takiej koparki.

Miniauto dla małego fana sportowych samochodów

Kupując dziecku miniauto możesz go kupić w wersji sportowej lub terenowej. Takie pojazdy mają skręcane koła, napędzane są siłą nóżek dziecka, posiadają hak umożliwiający podczepienie przyczepy, a także przednie reflektory. Minisamochody wyposażone są w interaktywną kierownicę, na której znajdziemy klakson, przycisk uruchamiający melodyjki, przycisk włączający reflektory oraz dźwięk odpalanego samochodu, który również uruchamiany jest specjalnym przyciskiem. Koniecznym wyposażeniem są pasy w środku pojazdu, które będą chronić nasze dziecko przed niebezpieczeństwem.