Nowa zabawka dla dziecka ? Dobrze przemyśl jej zakup

Nowa zabawka dla dziecka ? Dobrze przemyśl jej zakup

Zabawka to rzecz, którą pragnie każde małe dziecko. Często dochodzi do takiej sytuacji, w której zabawek jest po prostu za dużo, a my nie mamy już miejsca na ich składowanie. Czyja to wina ? Na pewno nie dziecka, tylko rodziców, którzy nie zastanawiają się nad tym, czy każda zabawka będzie potrzebna naszemu maluszkowi. Dlatego, warto abyś dobrze przemyślał każdy zakup nowej zabawki.

Nie daj się nabrać

Producenci zabawek zawsze mają jeden cel – przyciągnąć uwagę dziecka oraz rodzica. Wiele osób jest zdania, że to rodzice kupują dziecku najwięcej zabawek – nic bardziej mylnego. 80% zabawek trafia do dziecka głównie od rodziny, znajomych. Natomiast pozostałe 20%, to prezenty od rodziców. Sklepy z zabawkami zachęcają zainteresowanych do zakupu, poprzez różne sztuczki, tricki marketingowe, a także hasła zawarte na samej zabawce. A oto najpopularniejsze:

  • Interaktywna – ich zadaniem jest zaangażować dziecko do zabawy
  • Kreatywna – wymagają od dziecka głębszego myślenia
  • Edukacyjna – wymagająca od dziecka umiejętności w postaci liczenia do 10 czy rozpoznawania głosów zwierząt

Postaw na jakość wykonania zabawki

Na rynku możemy spotkać wiele zabawek, które wykonane są w sposób tandetny. Na szczęście nie jest ich tak dużo. Przewagę uzyskują zabawki zaprojektowane przede wszystkim mądrze oraz wykonane są z dobrych materiałów. Takie zabawki będą służyć długie lata. Ich przykładem jest np. warsztat dla chłopca, który jest zainteresowany majsterkowaniem. Inną rzeczą może być zestaw klocków – najpierw podstawowy, a z czasem dokupujemy zestawy tematyczne. Dzięki takiej metodzie, dziecku zabawka się nie nudzi, a my możemy zaoszczędzić miejsca na kolejne prezenty.

Tania zabawka = Niska jakość

Podstawową sprawą podczas zakupu zabawki, jest cena. Zabawki z niską ceną charakteryzują się tym, że są wykonane z niskiej jakości materiału, przez co ich okres użytkowania jest bardzo krótki. Starajmy się wybierać takie, aby można było je nazwać „nieśmiertelnymi”. Przykładem mogą być klocki Lego, którymi bawią się wszystkie dzieci w rodzinie, a także ich pokolenie. Jeśli nie stać Cię na drogie zabawki, to może warto wejść na portale aukcyjne, na których jest ich wiele, nie zawsze w wysokich cenach. W taki sposób możesz oszczędzić sporą ilość pieniędzy.

Przemyśl swój zakup

Pierwsza zasada – nie kupuj zabawek pod wpływem chwili. Szczególnie, jeśli chodzi o droższe zabawki takie jak np. auta na akumulator dla dzieci. Niestety, coraz więcej rodziców w sposób bezmyślny i szybki dokonuje zakupu zabawek. Swój zakup należy gruntownie przemyśleć, po to, aby służyła ona dziecku długie lata. Przed wybraniem się do sklepu, dobry pomysłem będzie przejrzenie recenzji dotyczących zabawek, które nas interesują. Druga zasada – nie kupuj markowych zabawek, ponieważ charakteryzują się one wysoką ceną, a w łatwy sposób możemy znaleźć ich tańsze odpowiedniki.