Quady na akumulator

Każde małe dziecko marzy, aby robić to co dorośli – jeździć motocyklem, autem czy nawet quadem. Jest to w zupełności możliwe, dlatego drogi rodzicu spełnij marzenie swojego dziecka.

Quady na akumulator, to idealne zabawki będące marzeniem każdego malucha i co najważniejsze – jest w zupełności bezpieczna. Na rynku możemy znaleźć quady na akumulator oraz spalinowe, jednak tutaj skupimy się tylko i wyłącznie na tych pierwszych. Jeśli będziesz już zdecydowany na zakup takiego pojazdu, to musisz pamiętać o kliku ważnych aspektach.

Dostosuj wiek oraz wagę dziecka do pojazdu

Na produkcie powinna być zawarta informacja od producenta odnośnie wieku oraz wagi dziecka, do którego dany model jest przeznaczony. Dzięki takiej informacji dowiesz się czy Twoje dziecko będzie w stanie poradzić sobie z obsługą takiego quada. Ogólnie należy się kierować zasadą, że im pojazd szybszy, tym dziecko powinno być większe.

Teren i szybkość jazdy to również ważne aspekty

Kupując quada akumulatorowego naszemu dziecku, musimy sobie zadać pytanie na jakim terenie będzie się ono poruszało oraz czy poradzi sobie z opanowaniem pojazdu. Tego typu pojazdy zazwyczaj poruszają się z prędkością do 8 km/h, a więc tutaj możemy być spokojni, że nasz dziecko, nie zasiądzie za kierownicą wyścigówki. Ponadto, warto zwrócić uwagę na teren po jakim pojazd będzie się poruszał. Takie modele najlepiej radzą sobie na ternach płaskich oraz na twardej nawierzchni. Natomiast, jeśli docelowym terenem jazdy będą tereny zielone, to wówczas warto zastanowić się nad modelem z nieco mocniejszym silnikiem.  

Zwróć uwagę na moc silnika

Obecnie na rynku możemy znaleźć quady elektryczne dla dzieci z silnikiem o mocy 6V oraz 12V, jednak różnią się one w kilku aspektach:

  • 6V – silnik o takiej mocy na pewno sprawdzi się w pojeździe, który będzie poruszał się po terenach ubitych i równych. Jego czas pracy mieści się w przedziale od 50 do 90 minut.
  • 12V – zdecydowanie mocniejszy silnik, który z pewnością poradzi sobie na ternach trudniejszych do pokonania. Ze względu na jego większą moc, będzie zużywał większą ilość energii, przez co jego czas pracy wynosi od 30 do 50 minut.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Wiadomym jest, że tu nie jest najważniejszy model pojazdu czy rodzaj, lecz bezpieczeństwo naszego dziecka. Quad musi być przede wszystkim stabilny i niewywrotowy. Dobrze, aby zabawka miała plastikowe koła z gumową obręczą, przez co zdecydowanie poprawi się komfort jazdy, ale również zwiększy się przyczepność. Dodatkowo, aby dziecko mogło czuć się w zupełności bezpieczne, to załóżmy mu pasy, które będą trzymać dziecko w jednym miejscu. Ponadto, dobry pomysłem będzie zakup kompletu ochraniaczy, zapewniające maksimum bezpieczeństwa.

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.