jak przechowywać zabawki

Jak przechowywać zabawki? Podpowiadamy

Zorganizowanie miejsca na całą masę zabawek, jakie posiadają nasze dzieci, to odwieczny kłopot każdego rodzica. Prawdziwy problem pojawia się w momencie, w którym ilość zabawek, przewyższa ilość miejsca na nie przeznaczone. Zatem jak i gdzie przechowywać zabawki? Poznaj nasze pomysły!

Pudełka

Pudełka to najbardziej ekonomiczna forma przechowywania zabawek. Głównie ze względu na to, że ich cena jest bardzo niska, a sam produkt znajdziemy praktycznie w każdym sklepie. Do pudełek możemy włożyć drobne zabawki, z których dzieci korzystają bardzo rzadko.

Pojemniki i kosze

Najprostszym sposobem na uporanie się z całą masą małych zabawek, jest zakup specjalnych koszy. Ich wybór jest naprawdę spory, a to na jaki się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Tutaj kluczową kwestią decydującą o wyborze kosza na zabawki jest materiał, z którego został wykonany. Najczęściej spotykane są kosze wiklinowe, metalowe, materiałowe lub plastikowe. Producenci koszy na zabawki często dołączają do produktu pokrywkę, która dodatkowo zabezpiecza zabawki przed ich uszkodzeniem.

Doskonałym pomysłem na przechowywanie zabawek, jest wyposażenie pokoju dziecka w specjalne pojemniki. W zależności od ich rozmiarów, mogą być przechowywane pod łóżkiem, pod biurkiem czy po prostu na podłodze. To co może zainteresować nasze dziecko, to wygląd i forma pojemnika. Często przybierają one kształty różnych zwierząt, piłek czy figur geometrycznych. To doskonała okazja do tego, by zachęcić dziecko nie tylko do korzystania z zabawek, ale również do ich sprzątania.

Skrzynie i domki

Skrzynie doskonale sprawdzą się w przypadku przechowywania nieco większych zabawek. Jest to możliwe dzięki rozmiarom, które w stosunku do koszy lub pojemników, są zdecydowanie większe. Ponadto, skrzynie mogą posłużyć nam jako element dekoracyjny w pokoju dziecka. Idealnie sprawdzą się jako siedziska lub ławeczki.

Nieco większe zabawki możemy przechować również w specjalnych domkach. Domek na zabawki, to nic innego, jak po prostu pojemnik. Tym czym różni się od pozostałych form przechowywania zabawek, to jego kształt. Jak już sama nazwa wskazuje, pojemniki te są w kształcie domu, który to jest pomalowany i w ciekawy sposób przyozdobiony.

A co w przypadku dużych zabawek?

Prawdziwy problem pojawia się w momencie, gdy nasze dziecko posiada zabawki o sporych rozmiarach, a w naszym mieszkaniu jest zbyt mało miejsca, by je przechowywać. W takiej sytuacji pomocny staje się specjalny schowek, mający formę magazynu o sporej powierzchni, którego przykładem jest choćby nawet przechowalnia rzeczy Kraków. Taki sposób przechowywania zabawek pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca zarówno w domu, jak i w mieszkaniu.