Wózek dla lalek? Spełnij marzenie swojej córki

Wózek dla lalek? Spełnij marzenie swojej córki

Małe dziewczynki bardzo często lubią naśladować swoje mamy, a także bawić się w dom. Wózek dla lalek to jedna z podstawowych zabawek każdej dziewczynki. Obecnie wózki wyglądają już jak te prawdziwe dla dzieci. Modele wózków są dostosowane do wieku dziecka, tak aby bez problemu mogło w nim wozić swoją lalkę. Ceny wózków są różne, od kilkunastu złotych do kilkuset. Wielu rodziców zastanawia się wtedy jaki wózek wybrać dla swojego dziecka?

Dla tych małych i tych dużych

Na rynku dostępne są różne modele przeznaczone dla małych jak i większych dzieci. Dla tych mniejszych wózki są małe i niskie, a dla starszych większe i bardziej masywne. Kupując wózek dla rocznego dziecka musimy liczyć się z tym, ze zacznie się ono nim bawić dopiero około drugiego roku życia. Dlatego dla tych młodszych pociech, poleca się wózki w formie pchaczy, które są bardziej stabilne i stanowią podparcie w chodzeniu dla małego malucha.

Jaki materiał wybrać ?

Obecnie wózki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Wyróżnia się 3 podstawowe typy tworzyw:

  • wózki z tkaniny, metalu, plastiku – najczęściej wybierane, są przystosowane do użytku w domu jak i poza nim,
  • wózki wiklinowe – przeznaczone zwykle do użytku domowego,
  • wózki drewniane – sprawdzające się zarówno w domu jak i na zewnątrz przy ładnej, suchej pogodzie.

Czy wystarczy miejsca dla jednej lalki ?

Bardzo modne są teraz również wózki bliźniacze. Jest to doskonała alternatywa dla pojedynczego wózka, ponieważ dziecko może zabrać ze sobą nie tylko jedną, ale dwie lalki. Wtedy radość dziecka jest podwójna.

Jakość oraz funkcjonalność przede wszystkim

Podczas zakupu wózka głębokiego dla lalek dla swojej pociechy powinniśmy zwrócić uwagę z jakiego tworzywa wykonane są kółka. Jeżeli zależy nam, aby były one trwalsze i nie rysowały naszej podłogi w domu, to powinniśmy wybrać piankowe PCV. Podczas zakupu zadaj sobie dwa ważne pytania: czy wybrać wózek z trzema czy czterema kołami oraz czy kółka skrętne będą dobre dla dziecka i nie będą utrudniać sterowania.

Różnorodność produktu

Wózki różnią się także w kwestii zastosowania. Na rynku dostępne są wózki głębokie (ważące nawet do 5 kg), spacerówki (lekkie i praktyczne), parasolki. Zwykle są ona łatwe i wygodne w rozkładaniu/składaniu jak i przenoszeniu. Bardzo popularne są również wózki kilkufunkcyjne – trzyfunkcyjne lub nawet czterofunkcyjne, które łączą się w jeden wózek głęboki, spacerówkę, a nawet nosidełko do przenoszenia za rączkę lub do wożenia na kółkach. W wyborze wózka bardzo często dużą rolę odgrywa kolorystyka. Zwykle dominują kolory różu i czerwieni, oraz motywy ze znanych postaci z bajek np. Myszka Miki. Jeśli już zdecydowałeś się na zakup wózka dla lalek, to czas zaglądnąć do sklepu godnego polecenia, jakim jest malyrajdowiec.pl